crown-bg

Czym jest termolifting mikroigłowy INFINI RF?

Aparat INFINI jest urządzeniem medycznym (certyfikat jakości
CE) wykorzystującym pole radiowe (RF) do objętościowego nagrzewania skóry pod jej powierzchnią. Impuls pola RF uwalniany jest z ostrzy 49 mikroigieł „wstrzeliwanych” do skóry na głębokość od 0,5 do 3,5 mm. Kiedy igły osiągają zadaną głębokość, emitowany jest impuls pola radiowego, który bardzo silnie i krótko nagrzewa tkanki wokół ostrzy igieł. Po emisji pola RF igły natychmiast się wycofują. INFINI jest obecnie jedynym tego typu urządzeniem dającym przestrzenny efekt ujędrniania skóry dzięki wielokrotnemu działaniu w jej kolejnych warstwach. Mimo zastosowania dużej mocy, podczas zabiegów termoliftingu mikroigłowego nie dochodzi do oparzenia skóry. Specjalna technologia wykonania igieł całkowicie zabezpiecza naskórek przed oparzeniem i znacząco zmniejsza odczucia bólowe.

Jak wygląda zabieg INFINI RF?

Bardzo cienkie, 200 mikronowe igły pokryte są warstwą złota i silikonu. Ułatwia to ich gładkie i szybkie wprowadzanie pod skórę, a przede wszystkim wyklucza przepływ prądu z igły do skóry na całej jej długości, poza 30 mikronami ostrza. Tam też wydziela się cała energia impulsu, tworząc małe sfery silnie podgrzanej tkanki wokół ostrzy igieł.

Podczas jednego zabiegu prowadzi się od 1 do 4 powtórzeń „przejść” z głębokościami wnikania igieł od 0,5 do 3,5 mm. Głębokość penetracji dopasowujemy do grubości skóry pacjenta w danym obszarze anatomicznym oraz do oczekiwanych efektów i czasu ich osiągnięcia. Zabieg na twarzy z trzema „przejściami” trwa ok. 25 min. Przed zabiegiem skórę znieczula się kremem EMLA. Bezpośrednim efektem działania INFINI są pozostawione pod skórą punkty koagulacji i przegrzania, które zapoczątkowująremodeling kolagenu skóry w obszarze poddanym zabiegowi. Skóra po zabiegu jest zaczerwieniona i lekko obrzęknięta, co mija w ciągu kilkunastu minut. Na drugi dzień można powrócić do normalnej aktywności.

Zalety zabiegu

 • szybkie efekty
 • krótki okres gojenia
 • duża trwałość efektów
 • mała inwazyjność
 • niewielka bolesność
 • zabieg całoroczny
 • na twarz i na ciało
01

Zgłoszenie się do kliniki

Pacjent dokładnie opisuje problem, wyjaśnia, dlaczego zgłosił się do kliniki i jakich rezultatów oczekuje.

02

Opracowanie planu leczenia

Lekarz specjalista układa specjalny, dostosowany do indywidualnych potrzeb plan leczenia i przedstawia go pacjentowi.

03

Pierwszy zabieg

Kolejnym etapem jest przygotowanie do pierwszego zabiegu i przeprowadzenie go.

04

Wizyta kontrolna

Pacjent pozostaje pod kontrolą lekarza specjalisty, który określa, ile zabiegów należy jeszcze przeprowadzić, by osiągnąć efekt końcowy.

Wskazania

 • Ujędrnianie wiotkiej skóry na twarzy (szyja, policzki, chomiki, podbródek)
 • Ujędrnianie skóry na ciele (ramiona, uda, brzuch)
 • Usuwanie zmarszczek, blizn i rozstępów
 • Likwidacja powiększonych porów
 • Leczenie nadpotliwości pach
 • Prewencja anti-age (zmarszczki, lifting, zagęszczanie, ujędrnianie, stymulacja do tworzenia nowego kolagenu)

Przeciwwskazania

 • ciąża
 • karmienie piersią
 • choroby nowotworowe
 • stany zapalne lub infekcje skóry
 • wszczepiony rozrusznik serca
 • zaburzenia krzepliwości krwi
 • skłonność do keloidów

Częste pytania?


Podczas konsultacji lekarz wyznacza planowaną liczbę zabiegów, zazwyczaj jest to od 2 do 4. Wielu pacjentów dostrzega znaczącą poprawę już po pierwszym zabiegu. Złote mikroigły deponują impulsy RF i tworzą przestrzenną siatkę zgęstnień, które ujędrniają skórę. Termolifting polem radiowym inicjuje remodeling kolagenu, co prowadzi do wygładzenia zmarszczek i likwidacji blizn.

Wrażliwość na ból jest cechą indywidualną. Obszar zabiegu znieczula się kremem EMLA i sam zabieg, nawet na tak wrażliwych obszarach, jak skóra pod oczami, jest komfortowy dla pacjenta. Samo wnikanie igieł jest niezauważalne dzięki nowej, opatentowanej technice sekwencyjnego wprowadzania mikroigieł w skórę: mikroigły wstrzeliwane są kolejnymi rzędami, co zmniejsza uraz i ból. Pacjenci mający porównanie z innym urządzeniami stosującymi igły do deponowania pola RF oceniają głowice INFINI jako mało bolesne.

Precyzyjne, wewnątrz-skórne działanie głowicy RF INFINI zapewnia krótki czas gojenia. Igły, prawie na całej długości są izolowane warstwą teflonu, impuls prądu RF emitowany jest z samych ostrzy dzięki czemu prowadzi do punktowego przegrzania (koagulacji) tkanki na zadanej głębokości. Dzięki temu powierzchnia skóry nie ulega uszkodzeniu, nie powstają, jak przy innych aparatach z igłami, głębokie i długo gojące się kratery. Takie rozwiązanie zapewnia bardzo szybkie gojenie oraz zmniejsza ryzyko przebarwień (PIH).

Aparat RF INFINI oferuje dwa typy zabiegów realizowane oddzielnymi głowicami – głowicą nieinwazyjną SFR i głowicą z igłami MFR.W skrócie:
Termolifting mikroigłowy INFINI RF to przełom w ujędrnianiu skóry twarzy i ciała.

Cennik

Klinika Tazbir

Strona kierowana wyłącznie do użytkowników posiadających formalne wykształcenie z zakresu medycyny / ochrony zdrowia, oraz dla przedsiębiorców prowadzących działalność w zakresie medycyny i ochrony zdrowia.

Potwierdzasz poniższe?

Nie jesteś odbiorcą treści tej strony

Przechodząc dalej, oświadczasz że:

 • Posiadasz formalne wykształcenie z zakresu medycyny / ochrony zdrowia i/lub jesteś przedsiębiorcą prowadzącym działalność w zakresie medycyny / ochrony zdrowia.
 • Jesteś świadoma/y że treści na tej stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów w rozumieniu Ustawy o Wyrobach Medycznych, udostępnianie materiałów zawartych na tej stronie na stronach i w social mediach przeznaczonych dla nie-profesjonalistów jest zabronione

Ta strona używa plików cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Jeśli pozostajesz na stronie bez zmiany ustawień, wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Więcej informacji w Polityce prywatności.