crown-bg

Czym jest System Angel?

System Angel służy do separacji płytek krwi i uzyskania osocza bogatowpłytkowego PRP (Platelet Rich Plazma), które przyspiesza bioodbudowę i regenerację wszystkich komórek. System Angel stosuje się do przygotowania koncentratu płytek krwi z niewielkiej ilości (max. 60 ml) krwi pacjenta. Dzięki tej nowoczesnej metodzie, można jeszcze skuteczniej i na dłużej odmłodzić skórę, wygładzić zmarszczki i bruzdy czy pobudzić włosy do wzrostu. Już jeden zabieg wystarczy by uzyskać spektakularne efekty odmłodzenia skóry i cieszyć się jej zdrowszym wyglądem bez konieczności poddawania się operacji plastycznej.

PRP to inaczej osocze bogatopłytkowe, które uzyskuje się z małej ilości własnej krwi Pacjenta. System Angel w czasie rzeczywistym, „na oczach” pacjenta przygotowuje preparat, który posiada indywidualnie dobrany, skuteczny klinicznie, poziom stężenia płytek krwi. Ze względu na autologiczną naturę (wykonanie z własnej krwi Pacjenta), PRP nie wywołuje reakcji immunologicznych i nie wiąże się z ryzykiem wystąpienia reakcji alergicznej. Procedury podania PRP nie są bolesne, a Pacjenci mogą wznowić aktywność bezpośrednio po zabiegu.

Efektem zabiegu jest wzmożona produkcja nowego kolagenu, poprawa elastyczności , gęstości i jędrności skóry, poprawa jej kolorytu i tekstury, redukcja zmarszczek i bruzd, a także zahamowanie wypadania włosów. PRP wspomaga też zdolność skóry do utrzymywania wilgoci. Proces naturalnej, biologicznej regeneracji przy użyciu własnego „materiału” Pacjenta stanowi prawdziwą prewencję przeciwwyważeniową, a także przełom w leczeniu chorób skóry owłosionej głowy.

W jakim celu stosuje się osocze bogatopłytkowe?

Początkowo zabiegi z użyciem osocza bogatopłytkowego stosowano w ortopedii (w regeneracji uszkodzonego ścięgna Achillesa i innych więzadeł , w operacjach kostnych), reumatologii czy dermatologii jako zabiegi plazmaferezy w niektórych jednostkach chorobowych, w celu przyspieszenia procesu gojenia się ran. W dermatologii z powodzeniem stosuje się je w leczeniu owrzodzeń stopy cukrzycowej, oparzeń, blizn, rozstępów czy różnego rodzaju łysienia. Koncentrat bogatopłytkowy PRP jest często stosowany w chirurgii plastycznej i rekonstrukcyjnej między innymi po face-liftingu, po zabiegach blefaroplastyki czy przy powiększaniu piersi. Bardzo popularny również w Lipofilingu, czyli wypełnieniu zmarszczek własną tkanką tłuszczową w połączeniu z osoczem bogatopłytkowym.

Obecnie najczęściej wykorzystuje się osocze bogatopłytkowe do mezoterapii skóry twarzy, szyi i ciała oraz mezoterapii owłosionej skóry głowy. Czynniki wzrostu zawarte w płytkach krwi biorą udział w procesach odnowy komórek naskórka i skóry właściwej, aktywują syntezę kolagenu i elastyny, oraz wspomagają procesy naprawcze, przeciwdziałające starzeniu się skóry czy wypadaniu włosów. Podstawą sukcesu Biologicznej Medycyny Regeneracyjnej jaką jest technologia PRP jest więc skoncentrowanie liczby płytek krwi i zawartych w nich ważnych regeneracyjnych czynników wzrostu. Komputerowy Separator Komórkowy Angel PRP System jest najnowocześniejszym urządzeniem tego typu na rynku i umożliwia skoncentrowanie płytek krwi w ilości ponad 20-krotnej. Dzięki temu zabiegi wykonywane na wytworzonym PRP cechuje niebywała skuteczność.

Zalety zabiegu

 • krótki czas rekonwalescencji
 • biokompatybilny materiał
 • szybkie i trwałe efekty
 • brak reakcji alergicznych
 • naturalne rezultaty
01

Zgłoszenie się do kliniki

Pacjent dokładnie opisuje problem, wyjaśnia, dlaczego zgłosił się do kliniki i jakich rezultatów oczekuje.

02

Plan leczenia

Lekarz specjalista układa specjalny, dostosowany do indywidualnych potrzeb plan leczenia i przedstawia go pacjentowi.

03

Pierwszy zabieg

Kolejnym etapem jest przygotowanie do pierwszego zabiegu i przeprowadzenie go.

04

Kolejna wizyta

Pacjent pozostaje pod kontrolą lekarza specjalisty, który określa, ile zabiegów należy jeszcze przeprowadzić, by osiągnąć efekt końcowy.

Wskazania

 • wypełnianie zmarszczek i bruzd
 • leczenie łysienia
 • ujędrnianie skóry
 • usuwanie przebarwień
 • poprawa nawilżenia

Przeciwwskazania

 • ciąża
 • karmienie piersią
 • niewydolność nerek, płuc, wątroby
 • immunosupresja
 • przyjmowanie leków rozrzedzających krew
 • nowotwory skóry

Częste pytania?


Już jeden zabieg wystarczy by uzyskać spektakularne efekty odmłodzenia skóry i cieszyć się jej zdrowszym wyglądem bez konieczności poddawania się operacji plastycznej.

Ogromną zaletą osocza bogatopłytkowego jest to, że  nie tworzy reakcji immunologicznych i nie wiąże się z ryzykiem wystąpienia reakcji alergicznej.

Przed zabiegiem podajemy Pacjentom znieczulenie miejscowe, dlatego nie należy obawiać się bólu.

W systemie Angel  możliwe jest odzyskanie ponad 90% trombocytów z próbki oraz nawet 14-krotna koncentracja płytek krwi,  co znacznie wpływa na skuteczność i bezpieczeństwo zabiegu.  Co równie ważne, aby uzyskać potrzebną ilość płytek krwi, nie trzeba pobierać od Pacjenta dużej ilości materiału  wystarczy max 60 ml krwi. Wszystko – pobranie krwi, jej obróbka oraz mezoterapia jest wykonywane podczas jednej wizyty, przy pacjencie, a samo przygotowanie osocza bogatopłytkowego trwa ok. 15 minut. Bezpośrednio po zabiegu, Pacjenci mogą wrócić do codziennej aktywności.
W skrócie:
 Osocze bogatopłytkowe to niezawodna metoda regeneracji skóry, która przywraca jej zdrowie i młodość.

Cennik

Klinika Tazbir

Strona kierowana wyłącznie do użytkowników posiadających formalne wykształcenie z zakresu medycyny / ochrony zdrowia, oraz dla przedsiębiorców prowadzących działalność w zakresie medycyny i ochrony zdrowia.

Potwierdzasz poniższe?

Nie jesteś odbiorcą treści tej strony

Przechodząc dalej, oświadczasz że:

 • Posiadasz formalne wykształcenie z zakresu medycyny / ochrony zdrowia i/lub jesteś przedsiębiorcą prowadzącym działalność w zakresie medycyny / ochrony zdrowia.
 • Jesteś świadoma/y że treści na tej stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów w rozumieniu Ustawy o Wyrobach Medycznych, udostępnianie materiałów zawartych na tej stronie na stronach i w social mediach przeznaczonych dla nie-profesjonalistów jest zabronione

Ta strona używa plików cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Jeśli pozostajesz na stronie bez zmiany ustawień, wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Więcej informacji w Polityce prywatności.