crown-bg

Czym jest zabieg ZLipo?

ZLipo to innowacyjny zabieg, który pozwala na stałe pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej. Metoda ta polega na pulsacyjnym zamrażaniu tkanki tłuszczowej w miejscach przyłożenia głowicy zabiegowej. Tylko zabieg ZLipo dzięki innowacyjnej technologii i szeregowi ulepszeń porównując do innych tego typu technologii, pozwala szybko, bezboleśnie i na stałe usunąć tłuszcz w wybranych okolicach zabiegowych.

Dlaczego tylko i wyłącznie dzięki zabiegowi ZLipo możliwe jest usunięcie tłuszczu raz na zawsze?

1. Do zabiegu ZLipo zaprojektowano aż 3 rodzaje aplikatorów/głowic zabiegowych mrożąco- zasysających w rozmiarach S-Small, M-Medium i L-Large. Aplikatory te, w odróżnieniu od wszystkich innych dostępnych na rynku polskim aplikatorów/głowic działają pulsacyjnie. Umożliwia to operatorowi odpowiednie dopasowanie rozmiaru głowicy do okolicy zabiegowej, a także dostosowanie jej do ilości tkanki tłuszczowej i skóry znajdującej się w danym obszarze.

2. Ideą zabiegu Zlipo jest usunięcie komórek tłuszczowych poprzez wywołanie procesu apoptozy czyli zaprogramowanej śmierci komórki. Jest to naturalny proces śmierci komórek tłuszczowych, który prowadzi do ich stopniowego uwolnienia z organizmu w podstawowych procesach metabolicznych. Zabieg Zlipo prowadzi w związku z tym do trwałego zniszczenia tych komórek. Poprzez zamrożenie i zassanie w trybie pulsacyjnym komórek tłuszczowych zlokalizowanych w danym obszarze zabiegowym i utrzymanie stałej, jednostajnej temperatury przez ściśle określony czas w określonych warstwach skóry dochodzi do zniszczenia 35% tkanki tłuszczowej z leczonego obszaru. Zabieg Zlipo przebiega w czterech fazach: I faza zassania tkanek z trybem pulsacyjnym, II faza stałego poziomu utrzymania niskiej / odpowiedniej temperatury na odpowiedniej głębokości, III faza pulsacyjnego „powrotu” do „normalności” skóry i ostatnia IV faza rozbicia/roztrzepania zamrożonych komórek tłuszczowych poprzez zastosowanie fali uderzeniowej.

3. Tkanka tłuszczowa w okolicy zabiegowej podczas zabiegu ZLipo zamrażana jest równomiernie i na stałym, zaplanowanym wcześniej przez operatora poziomie temperatur. Ich rozmieszczenie, a co za tym idzie degradacja komórek tłuszczowych, jest taka sama w całym obszarze zabiegowym. Nie ma problemu nierówności pozabiegowych tak jak w innych tego typu urządzeniach dostępnych na rynku polskim.

4. Urządzenie ZLipo przeszło szereg badań klinicznych, które potwierdziły, że zamrożone komórki tłuszczowe zostają usunięte z organizmu (w 35% podczas jednego przyłożenia głowicy, a w 44% w połączeniu z falą uderzeniową Zwave PRO !) i że jest to proces nieodwracalny. Dlatego nie ma potrzeby powtarzać go wielokrotnie! Żadne inne urządzenie w Polsce wykorzystujące podobną technologię zamrażania komórek tłuszczowych nie posiada takich udokumentowanych badań klinicznych, a to znaczy, że nie posiada takiej technologii.

5. Do zabiegu Zlipo stosowane są jednorazowe, unikalne Zimmerowskie maty antyodmrożeniowe pokryte specjalną substancją będącą patentem firmy. Dzięki temu Pacjent ma pewność, że wybrany obszar zabiegowy nie ulegnie żadnym działaniom niepożądanym, chociażby odmrożeniu, odbarwienu czy przebarwieniu pozapalnemu, a cały zabieg jest bezpieczny i bezbolesny. Maty te podnoszą komfort zabiegu Zlipo, a także w znamienny sposób wpływają na jego lepszy efekt końcowy.

6. Zabieg ZLipo wykonuje lekarz lub odpowiednio przeszkolony kosmetolog. Pacjent jest kwalifikowany do zabiegu Zlipo podczas bezpłatnej konsultacji lekarskiej. Bezpośrednio przed zabiegiem wypełniana jest odpowiednia ankieta, przeprowadzane są pomiary oraz wykonana zostaje dokumentacja fotograficzna. Dzięki temu każdy pacjent ma zapewnioną profesjonalną opiekę podczas całej kuracji ZLipo.


Fala uderzeniowa Z-Wave PRO

Cały zabieg usuwania tkanki tłuszczowej zakończony jest zabiegiem fali uderzeniowej Zwave PRO. Nie otrzymacie tego Państwo w żadnym innym gabinecie, ani w żadnej innej podobnej technologii! A jest to bardzo istotne dla efektywności całego zabiegu. Fala uderzeniowa Zwave PRO działa jak „trzepaczka” przyspieszając usunięcie tłuszczu pozabiegowego z organizmu. Zabieg falą uderzeniową powoduje rozerwanie zamrożonych błon komórkowych otaczających komórki tłuszczowe oraz ich emulgację czyli upłynnienie. Ułatwia to w znacznym stopniu i przyspiesza eliminację uszkodzonych komórek tłuszczowych z organizmu. Tym samym zwiększa się efekt zabiegu aż o 44% w stosunku do efektu podstawowego, co potwierdzone jest badaniami klinicznymi!

Zalety zabiegu

 • 100% skuteczności
 • efekt usunięcia do 35% tłuszczu podczas jednego zabiegu gwarantowany i potwierdzony badaniami klinicznymi
 • 3 rodzaje specjalnie zaprojektowanych głowic zabiegowych pracujących w trybie pulsacyjnym
 • trwała redukcja tłuszczu
 • zwiększenie wydajności zabiegu ZLipo aż o 44% poprzez połączenie go z falą uderzeniową Zwave PRO oraz usunięcie cellulitu (potwierdzone badaniami naukowymi oraz certyfikat FDA do leczenia cellulitu falą uderzeniową Zwave PRO)
 • dodatkowa seria zabiegów fali uderzeniowej ZWave PRO ZAWSZE w cenie zabiegu ZLipo bez względu na ilość przyłożeń głowicy
 • bezpieczeństwo i bezinwazyjność (zastosowanie opatentowanych jednorazowych mat antyodmrożeniowych pokrytych specjalnym środkiem, który powoduje łatwiejsze wnikanie i równomierny rozkład niskich temperatur w tkankach)
 • brak bólu i brak okresu rekonwalescencji
 • możliwość łączenia z innymi zabiegami modelującymi sylwetkę
01

Opracowanie planu leczenia

Bezpłatna konsultacja lekarska połączona z dokładnym wywiadem medycznym i kwalifikacja do zabiegu oraz stworzenie indywidualnego planu leczenia.

02

Pierwszy zabieg

Określenie ilości tkanki tłuszczowej oraz pomiary obwodu i masy ciała. Wypełnienie ankiety zabiegowej i stworzenie dokumentacji fotograficznej. Pierwszy zabieg ZLipo i ZWave.

03

Kontynuacja 2-tygodniowego pakietu ZWave PRO

Seria zabiegów fala uderzeniową ZWave PRO, będąca w cenie zabiegu ZLipo.

04

Wizyta kontrolna

Zebranie pomiarów. Dokumentacja fotograficzna. Podsumowanie terapii ZLipo i ZWave.

Wskazania

 • redukcja tkanki tłuszczowej
 • modelowanie sylwetki
 • szczególnie polecany do opornych lokalizacji i trudnej do wyćwiczenia tkanki tłuszczowej
 • szczególnie polecany do tzw. trudnych miejsc (pod łopatkami, na udach, ramionach i boczkach)
 • usuwanie i leczenie cellulitu
 • zagęszczanie i pojędrnianie skóry

Częste pytania?


Pozbycie się niechcianego tłuszczu bywa naprawdę trudne. Są takie okolice, z których tłuszcz nie znika nawet pomimo stosowania odpowiedniej diety czy uprawiania sportu. Jeżeli długie miesiące walczysz z nadmiarem tłuszczu, a jednak nie zauważasz rezultatów, to zabieg ZLipo jest właśnie dla Ciebie! Pozbędziesz się tłuszczu raz na zawsze!

Udokumentowane badania kliniczne nad technologią ZLipo stwierdzają jednoznacznie, iż podczas jednego przyłożenia głowicy w okolicy zabiegowej dochodzi do trwałego zniszczenia aż 35% tłuszczu, a w synergii z zabiegami falą uderzeniową ZWave PRO aż do 44% tłuszczu! Redukcja tkanki tłuszczowej w miejscu wykonania zabiegu jest trwała. Tak więc łączna liczba zabiegów zależy od tego jak dużo jest tam tkanki tłuszczowej. Należy jednak pamiętać, że ze względu na trwałą i dużą redukcję tkanki tłuszczowej, w jednej lokalizacji zabieg Zlipo można powtórzyć maksymalnie trzy razy w życiu! Powtórny zabieg w tej samej lokalizacji więc spowoduje likwidację aż 70% tkanki tłuszczowej! Jednak liczba zabiegów ZLipo to kwestia indywidualna i głównie zależy od ilości tkanki tłuszczowej, jej rodzaju oraz wcześniej przebytych zabiegów. W celu zredukowania niewielkiej ilości tłuszczu (ramiona tzw. „pelikany”, „boczki”, wewnętrzna strona ud, okolica pod łopatkami czy nad kolanami ) często wystarczy TYLKO JEDEN zabieg, w innych wypadkach zabiegi wykonuje się w odstępach za 1 miesiąc lub za 3 miesiące. W celu osiągnięcia szybszych i bardziej spektakularnych efektów zabiegu Zlipo należy połączyć ten zabieg z falą uderzeniową Z-Wave PRO. Zabiegi falą uderzeniową wykonuje się w serii 6-10 razy średnio 3 razy w tygodniu.

Zabieg ZLipo trwa minimum 60 min. Innowacją i wyróżnikiem zabiegu ZLipo jest możliwość wykonania aż dwóch przyłożeń głowicy jednocześnie (na dwa miejsca zabiegowe), a nie jak dotychczas tylko jednej! Natomiast podczas jednej sesji zabiegowej można wykonać aż sześć przyłożeń głowicy (np. boczki, ramiona, okolica pod łopatkami :) )! Wtedy czas zabiegu wydłuża się o kolejne przyłożenia głowic.

Zabiegi ZLipo wykonują odpowiednio przeszkoleni lekarze i kosmetolodzy. Każdy zabieg ZLipo poprzedzony jest konsultacją lekarską, podczas której przeprowadzany jest dokładny wywiad medyczny. Bezpośrednio przed zabiegiem ZLipo wykonywane są dokładne pomiary: fałdomierzem badamy i oceniamy fałd skórny w miejscu zabiegowym oraz specjalną miarką mierzone są obwody w cm, jak również pacjent/ka jest ważony/a. Oceniana jest również jakość tkanki tłuszczowej i skóry nad nią się znajdującej oraz ustalane są wstępnie parametry zabiegu. Do każdego zabiegu ZLipo przeprowadzana jest specjalna ankieta i wykonywana jest także dokumentacja fotograficzna.W skrócie:
 ZLipo z Z-Wave PRO to skuteczny sposób na likwidację tkanki tłuszczowej raz na całe życie.

Cennik


Klinika Tazbir

Strona kierowana wyłącznie do użytkowników posiadających formalne wykształcenie z zakresu medycyny / ochrony zdrowia, oraz dla przedsiębiorców prowadzących działalność w zakresie medycyny i ochrony zdrowia.

Potwierdzasz poniższe?

Nie jesteś odbiorcą treści tej strony

Przechodząc dalej, oświadczasz że:

 • Posiadasz formalne wykształcenie z zakresu medycyny / ochrony zdrowia i/lub jesteś przedsiębiorcą prowadzącym działalność w zakresie medycyny / ochrony zdrowia.
 • Jesteś świadoma/y że treści na tej stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów w rozumieniu Ustawy o Wyrobach Medycznych, udostępnianie materiałów zawartych na tej stronie na stronach i w social mediach przeznaczonych dla nie-profesjonalistów jest zabronione

Ta strona używa plików cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Jeśli pozostajesz na stronie bez zmiany ustawień, wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Więcej informacji w Polityce prywatności.