

Plastyka warg sromowych większych
Labiomajoroplastyka wykonywana jest najczęściej w znieczuleniu miejscowym, sedacji, rzadziej w znieczuleniu ogólnym, a czas zabiegu waha się od 30 do 120 minut. Cięcie prowadzone jest w taki sposób, by powstałe w jego wyniku blizny ukryć w naturalnych fałdach skórnych. Zabieg wykonuje się skalpelem, laserowo lub z wykorzystaniem radiofrekwencji. Zabiegi z zakresu labioplastyki nie są przeprowadzane w okresie okołomiesiączkowym, a optymalnym terminem dla tej terapii jest czas kilku dni po miesiączce, ale nie później niż dziesięć dni przed kolejną menstruacją. Przez około dwa tygodnie przed planowanym zabiegiem nie powinno się przyjmować leków zaburzających krzepnięcie krwi. Należy również zrezygnować z palenia papierosów, a kilka dni przed zabiegiem nie wolno spożywać alkoholu. Po zabiegu mogą wystąpić bóle oraz podwyższona temperatura. Rekonwalescencja nie trwa długo (obrzęk ustępuje po około siedmiu dniach), ale aktywność seksualna jest możliwa dopiero po kilku tygodniach od operacji.
Zalety zabiegu
- korzyści estetyczne – lepsze samopoczucie kobiety; ładniejszy wygląd miejsc intymnych,
- wyeliminowanie ryzyka podrażnień okolic intymnych podczas pracy, ćwiczeń, a nawet noszenia określonego typu odzieży, polepszenie jakości życia seksualnego (wyeliminowanie bólu w trakcie stosunku).
- trwałość zabiegu – w przypadku powiększenia warg sromowych efekt utrzymuje się do trzech lat w zależności od zastosowanej metody
Pierwszy zabieg
Przygotowanie do zabiegu i przeprowadzenie go. Na życzenie pacjentki i za dodatkową dopłatą można umówić do zabiegu lekarza anestezjologa.
Wizyta kontrolna
Pacjentka po kilku dniach zgłasza się na wizytę kontrolną. Pozostaje pod kontrolą lekarza specjalisty do czasu, kiedy leczenie zostanie zakończone.
Zgłoszenie się do kliniki
Pacjentka wyjaśnia, z jakiego powodu zgłosiła się do lekarza ginekologa i czego oczekuje po zabiegu. Lekarz specjalista wyjaśnia, jakie obowiązują procedury przed rozpoczęciem terapii i jakich rezultatów można się spodziewać.
Opracowanie planu leczenia
Lekarz specjalista układa specjalny, dostosowany do potrzeb indywidualnych pacjentki, plan leczenia, oparty o przeprowadzony wywiad i konieczne badania. W Klinice można wykonać wszystkie niezbędne badania łącznie z USG endowaginalnym.
Wskazania
- starzenie się i zwiotczenie skóry
- wrodzone dysproporcje anatomiczne
- dysproporcje nabyte (po ciąży i porodzie fizjologicznym), po przebytych chorobach, przewlekłych stanach zapalnych itp.
- okres menopauzalny
Przeciwwskazania
- ciąża i laktacja
- cukrzyca
- choroba nowotworowa
- zaburzenia krzepliwości
- skazy naczyniowe
- infekcje skóry
- nadciśnienie tętnicze
- choroby układowe tkanki łącznej
Częste pytania?
Cennik
Klinika Tazbir
Strona kierowana wyłącznie do użytkowników posiadających formalne wykształcenie z zakresu medycyny / ochrony zdrowia, oraz dla przedsiębiorców prowadzących działalność w zakresie medycyny i ochrony zdrowia.
Potwierdzasz poniższe?
Nie jesteś odbiorcą treści tej strony
Przechodząc dalej, oświadczasz że:
- Posiadasz formalne wykształcenie z zakresu medycyny / ochrony zdrowia i/lub jesteś przedsiębiorcą prowadzącym działalność w zakresie medycyny / ochrony zdrowia.
- Jesteś świadoma/y że treści na tej stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów w rozumieniu Ustawy o Wyrobach Medycznych, udostępnianie materiałów zawartych na tej stronie na stronach i w social mediach przeznaczonych dla nie-profesjonalistów jest zabronione