crown-bg

Czym jest laser Nd:YAG?

Laser Nd:YAG skuteczne radzi sobie w walce z nieestetycznymi naczynkami, trądzikiem różowatym i rumieniem, a także z oznakami upływu czasu: wiotkością skóry i zmarszczkami. Urządzenie Nd:YAG emituje promień o długości 1064 nm, który dociera w głąb skóry, ulegając pochłonięciu przez hemoglobinę. W ten sposób laser umożliwia podgrzanie krwi oraz koagulację i zamknięcie naczynka. Zamykanie popękanych naczynek na twarzy i ciele to jednak nie jedyne wskazania do zabiegu laserem Nd:YAG. Urządzenie posłuży również do leczenia trądziku i rumienia, grzybicy skóry i paznokci, a także liftingu i fotoodmładzania skóry.

Jak wygląda zabieg?

Laseroterapię Nd:YAG najlepiej jest przeprowadzić w okresie jesienno-zimowym. Podczas zabiegu wybrany obszar skóry ulega naświetleniu, co przyczynia się do obkurczenia i zamknięcia naczynka. W przypadku dużych zmian naczyniowych procedurze tej towarzyszyć może uczucie pieczenia, jednak zwykle zabiegi te nie powodują znacznej bolesności. Pacjenci odczuwają pewien dyskomfort jedynie w momencie „strzału” lasera.

Zalety zabiegu

 • szybkie efekty
 • minimalna bolesność zabiegu
 • duża trwałość efektów
 • bezinwazyjność
 • krótki okres rekonwalescencji
01

Zgłoszenie się do kliniki

Pacjent dokładnie opisuje problem, wyjaśnia, dlaczego zgłosił się do kliniki i jakich rezultatów oczekuje. Wykonujemy próbę laserową, jeśli jest to konieczne.

02

Opracowanie planu leczenia

Lekarz specjalista układa specjalny, dostosowany do indywidualnych potrzeb plan leczenia i przedstawia go pacjentowi.

03

Pierwszy zabieg

Kolejnym etapem jest przygotowanie do pierwszego zabiegu i przeprowadzenie go.

04

Wizyta kontrolna

Pacjent pozostaje pod kontrolą lekarza specjalisty, który określa, ile zabiegów należy jeszcze przeprowadzić, by osiągnąć efekt końcowy.

Wskazania

 • powierzchowne i głęboko leżące naczynia
 • wiotkość skóry
 • czerwone i niebieskie naczynka na twarzy i nogach
 • zmarszczki
 • pajączki
 • trądzik różowaty
 • rumień
 • usuwanie zmian skórnych

Przeciwwskazania

 • świeża opalenizna
 • przerwanie ciągłości skóry
 • zaburzenia krzepnięcia
 • stosowanie leków obniżających krzepliwość krwi
 • ciąża oraz okres karmienia piersią
 • cukrzyca, epilepsja oraz czynna choroba nowotworowa

Częste pytania?


Efekty laseroterapii Nd:YAG możemy zaobserwować już po pierwszym zabiegu. Dzieje się tak w przypadku niewielkich, pojedycznych naczynek. Rozległe „pajączki”, rumień czy trądzik różowaty wymagają serii zabiegów, której częstotliwość jest ustalana indywidualnie z lekarzem.

Podczas zabiegu może towarzyszyć uczucie pieczenia, jednak bolesność zredukowana jest do minimum.

Zabieg wykonują wyspecjalizowani lekarze lub kosmetolodzy.

Po zabiegu na skórze pojawić się może zaczerwienienie, obrzęk lub drobne strupki. Chłodne okłady pozwalają wyeliminować te objawy. Pacjent, który poddał się laseroterapii, powinien unikać ekspozycji na słońce oraz sytuacji, które sprzyjają rozszerzeniu naczyń krwionośnych: korzystania z sauny, gorących kąpieli i wysiłku fizycznego. Przez pewien okres po zabiegu (ok. 3 doby) niewskazane jest również nakładanie makijażu. Aby przyspieszyć gojenie skóry, zaleca się jej regularne nawilżanie (min. 2 razy dziennie) oraz stosowanie delikatnych preparatów myjących.

FRAC3® To nowa, nieablacyjna, trójwymiarowa metoda frakcjonowania, stosowana w leczeniu skóry. Metoda nieablacyjna oznacza, że nie dochodzi do przerwania ciągłości tkanek, czyli zewnętrzna warstwa skóry poddanej zabiegowi pozostaje nieuszkodzona. FRAC3® korzysta z krótkich impulsów i wysokiej wartości szczytowej gęstości mocy wytworzonych impulsów lasera Nd:YAG. Dzięki temu na naskórku i w skórze właściwej powstaje trójwymiarowa struktura mikrouszkodzeń.

Metoda frakcjonowania oznacza, że do zabiegu używane są głowice frakcyjne oparte na koncepcji wytwarzania serii mikroskopijnych uszkodzeń w skórze, które są szybko pokrywane naskórkiem przez nieuszkodzone otaczające tkanki.. Skaner kontrolowany jest komputerowo, operator może regulować obszar skanowania.
W skrócie:
Laser Nd:YAG to skuteczna broń w walce z leczeniem zmian skórnych.

Cennik


Generowanie wiązką lasera mikrouszkodzeń termicznych na różnych głębokościach na skórze w celu pobudzenia procesów odnowy i regeneracji kolagenu prowadząc do silnego efektu liftingu. To frakcjonowanie nie powoduje ablacji, czyli złuszczania nskórka w miejscu działania wiązki lasera, nie wymaga rekonwalescencji ani nie generuje ryzyka powikłań.

(pakiet 3 zabiegów 2100zł po 700zł/zabieg)

(pakiet 3 zabiegów 1800zł po 600zł/zabieg)

(pakiet 3 zabiegów 2100zł po 700zł/zabieg)

(pakiet 3 zabiegów 3600zł po 1200zł/zabieg)

(pakiet 3 zabiegów 6000zł po 2000zł/zabieg)

(pakiet 3 zabiegów 1200zł po 400zł/zabieg)

(pakiet 3 zabiegów 2100zł po 700zł/zabieg)Klinika Tazbir

Strona kierowana wyłącznie do użytkowników posiadających formalne wykształcenie z zakresu medycyny / ochrony zdrowia, oraz dla przedsiębiorców prowadzących działalność w zakresie medycyny i ochrony zdrowia.

Potwierdzasz poniższe?

Nie jesteś odbiorcą treści tej strony

Przechodząc dalej, oświadczasz że:

 • Posiadasz formalne wykształcenie z zakresu medycyny / ochrony zdrowia i/lub jesteś przedsiębiorcą prowadzącym działalność w zakresie medycyny / ochrony zdrowia.
 • Jesteś świadoma/y że treści na tej stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów w rozumieniu Ustawy o Wyrobach Medycznych, udostępnianie materiałów zawartych na tej stronie na stronach i w social mediach przeznaczonych dla nie-profesjonalistów jest zabronione

Ta strona używa plików cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Jeśli pozostajesz na stronie bez zmiany ustawień, wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Więcej informacji w Polityce prywatności.