crown-bg

Laserowe usuwanie blizn po cięciu krocza

Ciąża i poród to szczególny czas dla kobiety. Gdy nadchodzi chwila by powitać na świecie swoją pociechę nic nie powinno rozpraszać uwagi. Jednak często zdarza się, że niezbędne jest cięcie krocza, a po cesarskim cięciu zostaje spora blizna. Jednak istnieje sposób, by pozbyć się tych brzydkich, pozabiegowych ran – laserowe usuwanie blizn. Blizna poporodowa powstaje w wyniku cięcia cesarskiego (przecięcie skóry podczas porodu operacyjnego) lub podczas nacięcia krocza podczas porodu naturalnego. Uszkodzoną powłokę skórną, w fazie gojenia się rany, wypełnia tkanka łączna – powstaje blizna. Jej kształt, wielkość i grubość zależą od indywidualnych predyspozycji do gojenia się i precyzji wykonania cięcia przez lekarza. Laseroterapia laserem frakcyjnym prowadzi do przebudowy tkanki poprzez wywołanie mikrouszkodzeń. Zdrowa tkanka, wokół uszkodzonej wiązką laserową skóry, inicjuje proces samoodbudowy. Dzięki temu powstaje zdrowa tkanka o bardziej gładkiej powierzchni i zbliżonym do zdrowej skóry kolorycie. 

Usuwanie blizn po cesarskim cięciu

Po konsultacji wstępnej, kwalifikującej do przeprowadzenia zabiegu, miejsce poddawane laseroterapii zostaje znieczulone. Następnie wiązka lasera kierowana jest na bliznę, tak by na naświetlanym obszarze skóry zainicjowany został proces przebudowy. Zabieg jest w pełni bezpieczny, dlatego skóra wokół blizny nie ulega uszkodzeniu i to właśnie ona odpowiada za stymulację procesu samoodbudowy. Prowadzi to do powstania nowej, zdrowej tkanki o bardziej gładkiej powierzchni i zbliżonym do zdrowej skóry kolorycie. Po zabiegu okolica poddana laserowemu usuwaniu blizn jest zaczerwieniona, można odczuwać pieczenie i swędzenie, które mija po około tygodniu, przy stosowaniu się do zaleceń lekarza. W Klinice Tazbir pacjentki mają do wyboru frakcyjne lasery ablacyjne i nieablacyjne takie jak laser eCO2, laser Er:YAG, laser ND: YAG czy najnowszej generacji laser pikosekundowy PicoPlus. Stawiamy również na terapie łączone, aby ich efekty były szybkie i spektakularne. Autorskie, opracowane przez dr Martę Tazbir programy i schematy terapii łączonych nie tylko obejmują blizny pociążowe ale również rozstępy, które powstały podczas ciąży.

Zalety zabiegu

 • bezpieczeństwo,
 • widoczny efekt w postaci zmniejszenia widoczności blizny.
01

Zgłoszenie się do kliniki

Pacjent dokładnie opisuje problem, wyjaśnia, dlaczego zgłosił się do kliniki i jakich rezultatów oczekuje.

02

Opracowanie planu leczenia

Lekarz specjalista układa specjalny, dostosowany do indywidualnych potrzeb plan leczenia i przedstawia go pacjentowi.

03

Pierwszy zabieg

Kolejnym etapem jest przygotowanie do pierwszego zabiegu i przeprowadzenie go.

04

Wizyta kontrolna

Pacjent pozostaje pod kontrolą lekarza specjalisty, który określa, ile zabiegów należy jeszcze przeprowadzić, by osiągnąć efekt końcowy.

Wskazania

 • szeroka, nieestetyczna blizna po cesarskim cięciu,
 • przerośnięta, wypukła blizna po cesarskim cięciu,
 • uczucie ciągnięcia po nacięciu krocza,
 • uczucie drętwienia po nacięciu krocza,
 • dyskomfort i/lub ból podczas współżycia po nacięciu krocza,
 • nieestetyczny efekt po szyciu rany.

Przeciwwskazania

 • choroba nowotworowa,
 • ciąża i karmienie piersią,
 • epilepsja,
 • uszkodzenie mechaniczne skóry lub naskórka okolicy poddawanej zabiegowi,
 • miesiączka (przy usuwaniu blizny po cięciu krocza),
 • infekcja stref intymnych (przy usuwaniu blizny po cięciu krocza),
 • nieprawidłowy wynik badania cytologicznego (przy usuwaniu blizny po cięciu krocza).

Częste pytania?


Skóra po laseroterapii wymaga delikatnego traktowania. Nie zaleca się stosowania mydła, spirytusu i środków myjących na bazie alkoholu. Miejsca pozabiegowe należy delikatnie osuszać, nie drażniąc skóry w miejscu zabiegu. Niewskazane są również gorące kąpiele. Przez 7 dni po zabiegu przeciwwskazana jest aktywność seksualna, wysiłek fizyczny i gorące kąpiele. Ponadto przez około sześć tygodni należy unikać ekspozycji na działanie promieniowania ultrafioletowego (opalanie, solarium) i stosować odpowiednich preparaty pielęgnujące zalecone przez lekarza.

Na obszar zabiegowy może zostać zastosowana maść znieczulająca. W przypadku, gdy pacjentka zdecyduje się na niestosowanie znieczulenia, w przypadku blizny po cięciu cesarskim może odczuwać pieczenie i delikatny ból. 

Tak. Można przeprowadzić autorskie terapie łączone dr Marty Tazbir bazujące na laseroterapii i zabiegach z zakresu medycyny regeneracyjnej i estetycznej oraz wykorzystujące inne urządzenia dostępne w Klinice Tazbir. Doktor Marta Tazbir bazując na swojej wieloletniej pracy z laserami i bacznie obserwując skórę swoich pacjentek stworzyła i opracowała metody i terapie cechujące się wyższą skutecznością i efektywnością niż te standardowe, dotychczasowe. Doświadczenie i pasja pozwoliły stworzyć te autorskie programy naprawcze.W skrócie: 
Laserowe usuwanie blizn po cesarskim cięciu – skuteczna likwidacja szpecących blizn po porodzie.

Klinika Tazbir

Strona kierowana wyłącznie do użytkowników posiadających formalne wykształcenie z zakresu medycyny / ochrony zdrowia, oraz dla przedsiębiorców prowadzących działalność w zakresie medycyny i ochrony zdrowia.

Potwierdzasz poniższe?

Nie jesteś odbiorcą treści tej strony

Przechodząc dalej, oświadczasz że:

 • Posiadasz formalne wykształcenie z zakresu medycyny / ochrony zdrowia i/lub jesteś przedsiębiorcą prowadzącym działalność w zakresie medycyny / ochrony zdrowia.
 • Jesteś świadoma/y że treści na tej stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów w rozumieniu Ustawy o Wyrobach Medycznych, udostępnianie materiałów zawartych na tej stronie na stronach i w social mediach przeznaczonych dla nie-profesjonalistów jest zabronione

Ta strona używa plików cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Jeśli pozostajesz na stronie bez zmiany ustawień, wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Więcej informacji w Polityce prywatności.