crown-bg

Hymenoplastyka

Hymenoplastyka to zabieg, którego celem jest odtworzenie przerwanej błony dziewiczej. Operacja polega na zszyciu fałdów pozostałych po uszkodzonym hymenie i odtworzeniu go w pierwotnym kształcie. Zabieg rekonstrukcji błony dziewiczej trwa od 20 minut do godziny i jest przeprowadzany w znieczuleniu miejscowym, rzadziej ogólnym. Ingerencja chirurgiczna nie wymaga długiej rekonwalescencji, a współżycie seksualne można rozpocząć po zagojeniu się ran, czyli zazwyczaj 2-3 tygodnie po dokonanym zabiegu.

Zabieg odtworzenia błony dziewiczej

Zabieg poprzedza konsultacja ze specjalistą oraz przeprowadzenie podstawowych badań. Na siedem dni przed rozpoczęciem działań hymenoplastycznych należy odstawić wszystkie leki, który mogłyby wejść w konflikt ze środkami anestetycznymi. Po skutecznym znieczuleniu pacjentki, lekarz przechodzi do zabiegu właściwego, podczas którego fałduje śluzówkę, następnie naciąga ją i zszywa, by przywrócić jej pierwotny wygląd. Cała procedura trwa od 20 minut do godziny. Hymenoplastyka to tzw. “zabieg jednego dnia”, dlatego po mniej więcej dwóch godzinach pacjentka, jeżeli jej samopoczucie na to pozwala,  może udać się do domu.

Zalety zabiegu

 • skuteczność i niska inwazyjność
 • krótki czas wykonania zabiegu i rekonwalescencji
 • zabieg nie wymaga hospitalizacji
01

Zgłoszenie się do kliniki

Pacjentka przedstawia swoje oczekiwania. Lekarz opisuje procedury zabiegowe, informuje o ewentualnych przeciwwskazaniach do zabiegu.

02

Opracowanie planu leczenia

Po przeprowadzeniu wywiadu z pacjentką oraz analizie jej stanu zdrowia lekarz sporządza harmonogram działań.

03

Pierwszy zabieg

Przygotowanie do zabiegu i przeprowadzenie go. Krótka rekonwalescencja pozabiegowa.

04

Wizyta kontrolna

Pacjentka pozostaje pod kontrolą lekarza specjalisty do czasu, kiedy działanie terapeutyczne zostanie definitywnie zakończone.

Wskazania

 • zabieg polecany kobietom, które pragną podarować przyszłemu partnerowi prezent w postaci dziewictwa, a inicjację seksualną mają za sobą
 • forma terapii kobiet, które zbyt szybko zaczęły eksperymentować ze swoją seksualnością i w momencie inicjacji nie były na nią naprawdę gotowe
 • terapia traumy ofiar gwałtu, które przed jego dokonaniem były dziewicami
 • rozwiąznie dla dziewczynek, które rodzą się z uszkodzonymi narządami płciowymi lub bez błony dziewiczej
 • pomoc w sytuacji przypadkowego przerwania błony dziewiczej, np. podczas sportowych aktywności
 • pomoc dla kobiet, które z przyczyn kulturowych lub religijnych muszą być dziewicami, a z powodu braku błony dziewiczej mogą spotkać się z prześladowaniem

Przeciwwskazania

 • zabiegu hymenoplastycznego nie wolno przeprowadzać u kobiet ciężarnych, miesiączkujących ani cierpiących na nowotwory
 • przeciwwskazaniem do operacji rekonstrukcji błony dziewiczą są także: infekcje w obrębie waginy, zaburzenia krzepnięcia krwi oraz cukrzyca

Częste pytania?


Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym, więc sam jako taki nie jest bolesny.

W naszych czasach sytuacje wymagające odbudowania błony dziewiczej nie są rzadkością ani dziwactwem. Dla wielu kobiet zabieg ten ma wartość terapeutyczną, zarówno w kontekście fizycznym, jak i psychologicznym (kobiety urodzone bez błony dziewiczej, gwałt, wymogi kulturowe itp.)

Procedura zabiegowa trwa od 20 minut do godziny, nie wymaga dłuższego pobytu w szpitalu, więc w przypadku braku przeciwwskazań pacjentka wraca do domu w tym samym dniu. Po ok. 2-3 tygodniach rany powinny się zagoić.

Podczas hymenoplastyki do odtworzenia błony nie wykorzystuje się implantów czy innych nieautonomicznych elementów – struktura błony dziewiczej zostaje odtworzona na bazie jej pozostałości.W skrócie: 
Hymenoplastyka – możliwość odbudowy błony dziewiczej.

CennikKlinika Tazbir

Strona kierowana wyłącznie do użytkowników posiadających formalne wykształcenie z zakresu medycyny / ochrony zdrowia, oraz dla przedsiębiorców prowadzących działalność w zakresie medycyny i ochrony zdrowia.

Potwierdzasz poniższe?

Nie jesteś odbiorcą treści tej strony

Przechodząc dalej, oświadczasz że:

 • Posiadasz formalne wykształcenie z zakresu medycyny / ochrony zdrowia i/lub jesteś przedsiębiorcą prowadzącym działalność w zakresie medycyny / ochrony zdrowia.
 • Jesteś świadoma/y że treści na tej stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów w rozumieniu Ustawy o Wyrobach Medycznych, udostępnianie materiałów zawartych na tej stronie na stronach i w social mediach przeznaczonych dla nie-profesjonalistów jest zabronione

Ta strona używa plików cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Jeśli pozostajesz na stronie bez zmiany ustawień, wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Więcej informacji w Polityce prywatności.