crown-bg

Powiększanie warg sromowych

Wargi sromowe, podobnie jak inne partie ciała – jak twarz, szyja czy dłonie – starzeją się wraz z wiekiem. Przejawia się to utratą wiotkości skóry, jej objętości oraz spadkiem nawilżenia. Skóra jest widocznie pozbawiona napięcia. Może to powodować nie tylko problemy estetyczne, ale również spadek samopoczucia i kompleksy. Ponadto sucha skóra okolic intymnych bardziej narażona jest otarcia i infekcje. Innym problemem, z którym zmagają się kobiety to  problem zbyt małych warg sromowych większych, które może mieć podłoże genetyczne lub nabyte – wraz z wiekiem dochodzi do zaniku lub zmniejszenia ilości tkanki tłuszczowej budującej wargi sromowe większe, czego skutkiem jest ich znaczne zmniejszenie. Skutkuje to zmniejszeniem ochrony kanału rodnego. W takich przypadkach polecamy naszym pacjentkom zabieg powiększania warg sromowych kwasem hialuronowym. Kwas hialuronowy to substancja, która naturalnie występuje w każdym żywym organizmie – w tym organizmie człowieka. Do jego zadań należy wiązanie wody w naskórku i utrzymywanie odpowiedniego poziomu nawilżenia skóry. Jest również łącznikiem włókien kolagenowych i elastynowych.  Stanowi także jeden ze składników tkanki łącznej oraz wielu płynów biologicznych. Dzięki temu, że jest substancją naturalną, jest biokompatybilny i dobrze akceptowany przez ludzki organizm. W zabiegach powiększania warg sromowych zalecany jest preparat certyfikowany, dedykowany tym okolicom z wysokim możliwym stężeniem kwasu hialuronowego. Takie intensywne preparaty to optymalne połączenie skuteczności, bezpieczeństwa i długotrwałego efektu.

Zastosowanie kwasu hialuronowego do powiększania warg sromowych

Zabieg polega na wprowadzeniu preparatu kwasu hialuronowego w miejsce, które chcemy poddać powiększeniu przy pomocy kaniuli, czyli miękkiej igły ułatwiającej miejscowe podanie preparatu i następnie rozprowadzenie go w całym obszarze warg sromowych podlegającym korekcji. Podany w iniekcjach kwas hialuronowy pobudza fibroblasty do syntezy kolagenu, dzięki czemu skóra zewnętrznych narządów płciowych odzyskuje naturalną objętość, elastyczność oraz jędrność. Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym. W efekcie działania lekarza specjalisty wzrasta estetyka miejsc intymnych, a ujście pochwy zyskuje skuteczną ochronę przed urazami, bakteriami i pozostałymi czynnikami zewnętrznymi. Ponadto okolice intymne zostają nawilżone i zrewitalizowane.

Zalety zabiegu

 • powolna biodegradacja i długotrwały rezultat
 • bezpieczeństwo
 • brak blizn po zabiegu
 • brak okresu rekonwalescencji
01

Zgłoszenie się do kliniki

Pacjent dokładnie opisuje problem, wyjaśnia, dlaczego zgłosił się do kliniki i jakich rezultatów oczekuje.

02

Opracowanie planu leczenia

Lekarz specjalista układa specjalny, dostosowany do indywidualnych potrzeb plan leczenia i przedstawia go pacjentowi. Zleci także niezbędne badania i wykluczy istnienie przeciwwskazań do zabiegu.

03

Pierwszy zabieg

Kolejnym etapem jest przygotowanie do pierwszego zabiegu i przeprowadzenie go.

04

Wizyta kontrolna

Pacjent pozostaje pod kontrolą lekarza specjalisty, który określa, ile zabiegów należy jeszcze przeprowadzić, by osiągnąć efekt końcowy.

Wskazania

 • suchość pochwy
 • wiotka i sucha skóra okolic intymnych
 • otarcia, urazy powodujące częste infekcje intymne
 • świąd okolic intymnych
 • blizny poporodowe
 • redukcja nietrzymania moczu
 • zanik warg sromowych większych
 • dolegliwości menopauzalne

Przeciwwskazania

 • ciąża
 • infekcje intymne
 • uszkodzenia skóry

Częste pytania?


Zabieg przeprowadzany jest zarówno u kobiet w wieku menopauzalnym jak i młodszych, które mają problem ze zbyt małymi wargami sromowymi.

Zabieg jest w pełni bezpieczny ze względu na użycie w pełni naturalnego wypełniacza w postaci kwasu hialuronowego.W skrócie: 
Powiększanie warg sromowych kwasem hialuronowym – skuteczna likwidacja dyskomfortu i poprawa ochrony miejsc intymnych.

CennikKlinika Tazbir

Strona kierowana wyłącznie do użytkowników posiadających formalne wykształcenie z zakresu medycyny / ochrony zdrowia, oraz dla przedsiębiorców prowadzących działalność w zakresie medycyny i ochrony zdrowia.

Potwierdzasz poniższe?

Nie jesteś odbiorcą treści tej strony

Przechodząc dalej, oświadczasz że:

 • Posiadasz formalne wykształcenie z zakresu medycyny / ochrony zdrowia i/lub jesteś przedsiębiorcą prowadzącym działalność w zakresie medycyny / ochrony zdrowia.
 • Jesteś świadoma/y że treści na tej stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów w rozumieniu Ustawy o Wyrobach Medycznych, udostępnianie materiałów zawartych na tej stronie na stronach i w social mediach przeznaczonych dla nie-profesjonalistów jest zabronione

Ta strona używa plików cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Jeśli pozostajesz na stronie bez zmiany ustawień, wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Więcej informacji w Polityce prywatności.